Hotel Laskowa

Wielkość czcionki

  • font
  • font
  • font

Pokoje Gościnne Laskowa - okolica

NOCLEGI LASKOWA

POKOJE DO WYNAJĘCIA WYPOCZNIJ W NASZYCH KOMFORTOWO WYPOSAŻONYCH POKOJACH Z WIDOKIEM NA PIĘKNE GÓRSKIE OKOLICE LASKOWEJ.

OKOLICA
Laskowa położona jest w północno-wschodniej części powiatu limanowskiego, u podnóża gór Beskidu Wyspowego. Znajduje się przy trasie nr 965 z Limanowej do Bochni, 40 km od Rabki Zdrój i 30 km od Nowego Sącza.
Panują tu doskonałe warunki do spokojnego i aktywnego wypoczynku. Miejscowość stwarza doskonałe warunki dla miłośników górskich wycieczek, rodzin z dziećmi, rowerzystów, wędkarzy i oczywiście narciarzy.

Gmina Laskowa położona jest w Karpatach Zachodnich, w obrębie Beskidu Wyspowego reprezentowanego przez: Pasmo Łososińskie, Grzbiet Kamionnej, Grzbiet Łopuszy i Kobyły, Pasmo Łososińskie to długi, prawie dwudziestokilometrowy grzbiet, ciągnący się od Dzielca (626 m n.p.m.) nad Limanową do Rozdziela ( 616 m n.p.m. ). Oprócz wymienionych szczytów pasmo tworzy m.in.: Jaworz (921 m n.p.m.), Sałasz (909 m n.p.m.), Łysa Góra i Miejska Góra (785; 730 m n.p.m.), Korab (727 m n.p.m.), Cuprówka ( 680 m n.p.m), Groń(742 m n.p.m.), Dzielec (626 m n.p.m.).

Grzbiet Kamionnej (802 m n.p.m.) to wyniosłość na północny-zachód od Laskowej. Oddziela go od grzbietu Łopusze (661 m n.p.m.) przełęcz Widoma. Na wschód od Łopusza wznosi się Kobyła (609 m n.p.m.). Pasmo Łososińskie na południu i Kamionna, Łopusze i Kobyła na północy rozdziela przepływająca rzeka Łososina, która jest lewostronnym dopływem Dunajca.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

  • Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna
  • Skansen budownictwa ludowego w Laskowej
  • XVII -wieczny Dworek w Laskowej
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ